Relacja z Biegu Pamięci

Relacja z Biegu Pamięci

W sobotę 16 września 2017 r. miał miejsce I Bieg Pamięci z okazji 78. rocznicy Bitwy pod Szczytnem. Odbył się on na trasie Szczytno – Boniewo, czyli na dystansie 10 km. W biegu wzięło udział 30 uczestników z pobliskich miejscowości. Harcerze mieli za zadanie wskazywać drogę biegaczom na skrzyżowaniach dróg. Zajmowali się również obsługą kilku punktów nawadniania. Tuż przed metą, harcerze, zebrani ze wszystkich punktów po drodze, wysiedli z autobusu i przebiegli ostatnie 500 m wraz z zawodnikami. Wywołało to uśmiech na twarzach kibiców zgromadzonych na mecie.

Po południu odsłonięto i poświęcono pomnik koło Kościoła NMP w Boniewie z udziałem asysty honorowej. Upamiętnia on żołnierzy walczących w Bitwie pod Szczytnem. Następnie odprawiono mszę świętą, a później przemaszerowano na pobliski cmentarz. Harcerze zadbali o oprawę mszy i organizację uroczystości na cmentarzu.

Sobotnie wydarzenia zakończył koncert Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Zagrane utwory były wszystkim obecnym dobrze znane i wiele osób śpiewało wraz z wykonawcami. Niespodzianką okazał się niesamowity pokaz fajerwerków, który zwieńczył w zachwycający sposób ten dzień.

Wiktoria Stęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *