Relacja z hufcowych obchodów Dnia Myśli Braterskiej 2018

Relacja z hufcowych obchodów Dnia Myśli Braterskiej 2018

23 lutego 2018 r. w Kowalu miały miejsce hufcowe obchody Dnia Myśli Braterskiej. Wzięły w nich udział wszystkie grupy metodyczne: zuchy, harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy.

Obchody rozpoczęły się zajęciami dla poszczególnych grup wiekowych. Zuchami zajęła się pwd. Kamila Woźniak, harcerzami – pwd. Joanna Gawrońska, a harcerze starsi i wędrownicy spędzili czas z phm. Elizą Zaborowską. Uczestnicy warsztatów przypomnieli sobie, czym dla harcerzy jest braterstwo i przyjaźń. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik Kazimierza Wielkiego. Odczytany został tam rozkaz, w którym wyróżniono osoby działające na rzecz hufca.

Po powrocie do szkoły wszyscy harcerze, wraz ze starszyzną i seniorami, zasiedli w kręgu przy świeczkowisku. Nie mogło zabraknąć w tak ważnym dniu gawędy oraz piosenek o więzi łączących wszystkich harcerzy i skautów na świecie. Kilku druhów seniorów podziękowało za możliwość spędzenia czasu w tak licznym gronie druhen i druhów. Potem wszyscy obecni zawiązali krąg, zaśpiewali ,,Bratnie słowo” i przekazali sobie iskierkę.

Jak co roku, z okazji Dnia Myśli Braterskiej, spotkaliśmy się, aby świętować to, jak ważne dla każdego harcerza są przyjaźń i braterstwo. Oby za rok było nas jeszcze więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *