Wigilia hufcowa i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Wigilia hufcowa i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

W środę 19 grudnia 2018 r. odbyła się wigilia hufcowa. Do remizy OSP w Kowalu przybyły reprezentacje drużyn z Boniewa, Chocenia, Lubienia Kujawskiego, Grabkowa, Kruszyna i oczywiście Kowala.

Wigilię rozpoczęto powitaniem wszystkich zaproszonych gości: Naczelnika Wydziału Zarządzania, Administracji i Bezpieczeństwa Starostwa powiatowego we Włocławku Piotra Krygiera, burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego, księdza proboszcza Piotra Głowackiego, dyrektor SP w Kowalu Jadwigę Spibidę i wicedyrektor Jadwigę Wiśniewską, dyrektora ZSKR Andrzeja Zdrojewskiego, komendantkę Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego phm. Katarzynę Jankowską oraz wszystkich instruktorów i harcerzy.

Po krótkim koncercie kolęd w wykonaniu dh. Zuzanny Skrzypińskiej na salę zostało wprowadzone Betlejemskie Światło Pokoju. Nastąpiło uroczyste przekazanie Światełka wszystkim gościom i reprezentacjom drużyn z naszego hufca. Po poświęceniu opłatka przez ks. proboszcza Piotra Głowackiego, nadszedł niezwykły moment dzielenia się opłatkiem. Nie zabrakło wtedy na sali śmiechów i wzruszeń. Kiedy już wszyscy zasiedli do stołu i zajadali ze smakiem przygotowane potrawy, każdy z obecnych otrzymał słodki podarunek oraz ozdobę na choinkę wykonaną przez panie Koronczarki z Kowala.

Miejmy nadzieję, że pozytywna energia, jaka towarzyszyła nam podczas wigilii w OSP w Kowalu została z nami na długo. Niech otrzymane Betlejemskie Światełko Pokoju dociera coraz dalej i dalej, tak, aby każdy mógł dzielić się radością z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *