Relacja ze zlotu zuchowego „Leśne przygody”

W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół w Boniewie odbył się biwak zuchowy „Leśne przygody”. W biwaku wzięły udział następujące gromady:  17 GZ „Ogniki”, 11 GZ „Pszczółki”, 13 GZ „Pustynne Wilczki”, 27 GZ „Odkrywcy” oraz 21 GZ „ Leśne Ludki”. Komendantką zlotu była pwd. Kamila Woźniak, natomiast funkcję oboźnego pełnił dh. Hubert Grzelak.

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu i apelu rozpoczynającym, odbyły się zajęcia programowe. W ich trakcie zuchy tworzyły Kodeks Leśny obrazujący prawidłowe zachowania w lesie oraz to, czego nie wolno tam robić. Kolejną rzeczą była integracja wszystkich środowisk, czyli wspólne zabawy i śpiewanie piosenek. W sobotę, po porannej gimnastyce i śniadaniu, zuchy udały się na przygotowaną dla nich trasę liczącą aż 15 km! Wypełniona była ona zadaniami, które zostały wykonywane przez najmłodszych z wielkim zaangażowaniem. Zakończeniem trasy było spotkanie z dwoma tajemniczymi Gośćmi: Panem Leśniczym oraz Panem Myśliwym. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy m.in. o ochronie lasu oraz jaką rolę pełni on w naszym życiu. Jako ciekawostkę usłyszeliśmy jakie odgłosy wydają leśne zwierzęta tj. dzik czy sarna.  Wszystkie gromady z zaciekawieniem słuchały opowiadań Gości. Kolejny punkt Biwaku obejmował aktywne spędzanie czasu na boisku i placu zabaw, lecz to nie był koniec atrakcji na ten dzień. Wieczorem w ramach zajęć programowych zuchy stworzyły własne, oryginalne drzewka szczęścia. Po kolacji, pełne wrażeń zasnęły.

Ostatni dzień biwaku wyglądał następująco: poranna gimnastyka, śniadanie, sprzątanie bazy noclegowej oraz to, na co wszyscy czekali – apel podsumowujący. Podczas apelu okazało się, że wszystkie gromady zuchowe spisały się na medal i zdobyły sprawność LEŚNIKA. Otrzymanie pamiątkowych odznaczeń i nagród było zwieńczeniem aktywnie spędzonego czasu. W trakcie całego biwaku towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Tak oto minęła kolejna przygoda, która pozostanie w pamięci zuchów na długo.

dh. Katarzyna Gawrysiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *