Harcerze

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku odbył się zlot harcerski pod hasłem ,,W poszukiwaniu skarbu Tutanchamona” organizowany przez namiestnictwo harcerskie naszego hufca. W wydarzeniu tym uczestniczyły cztery drużyny: 15 DH Poszukiwacze z Kruszyna, 46 DH Wichry z Boniewa, 14 DH Czarne Stopy z Lubienia Kujawskiego oraz 10 CDH Wataha.

Podczas zlotu harcerze dowiedzieli się czym jest azymut i jak się go wyznacza. Podczas gry terenowej w poszukiwaniu skarbu Tutanchamona mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę, ponieważ każdorazowo, aby dotrzeć do wyznaczonego punktu musieli skorzystać z wyznaczonego na mapie azymutu. W wolnym czasie harcerze brali czynny udział w pląsach i zabawach integracyjnych. Podczas biwaku każdy z harcerzy zdobył sprawność terenoznawcy, której znaczek otrzymał na apelu końcowym.