Hufcowe obchody stulecia harcerstwa

Hufcowe obchody stulecia harcerstwa

27 maja 2018 r. odbyły się hufcowe obchody 100-lecia harcerstwa. Do Chocenia przyjechało ponad 100 harcerzy i zuchów z całego hufca, aby wspólnie świętować tę ważną dla nas rocznicę.

Przed południem wszystkie drużyny wzięły udział w biegu patrolowym w okolicach Chocenia. Zadania na punktach obejmowały m. in. udzielanie pierwszej pomocy, posługiwanie się alfabetem Morse’a, wykazanie się wiedzą o historii harcerstwa itp. Po wyczerpującym biegu i krótkiej przerwie na obiad, rozpoczął się otwarty piknik dla wszystkich mieszkańców. Było mnóstwo atrakcji, m. in.: zjeżdżalnie, wata cukrowa, lody. W namiocie naszego hufca zorganizowano rozrywki dla dzieci – malowanie twarzy oraz skręcanie balonów w różne figury.

Tego samego dnia od 11:00 do 16:00 przy banku w Choceniu stacjonował Krwiobus. Ponad 40 osób oddało krew dla Oliwiera, który uległ wypadkowi samochodowemu. To naprawdę imponujący wynik!

O godzinie 18:00 rozpoczęły się uroczystości patriotyczne. Uświetniły je występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. Następnie władze miasta odsłoniły pomnik upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości. Ponadto, w tym dniu park w Choceniu zyskał nazwę Parku Niepodległości.

Mimo, że rocznice i wydarzenia patriotyczne często kojarzą się z powagą, to w Choceniu 100-lecie harcerstwa spędziliśmy w radosny i ciekawy sposób. Młodsi utrwalili swoją wiedzę o swoim kraju podczas biegu patrolowego, natomiast starsi mogli dokonać szlachetnego czynu, jakim jest oddawanie krwi. Miejmy nadzieję, że takie świętowanie ważnych wydarzeń dla naszego kraju kształtuje w młodych ludziach tak ważną postawę, jaką jest patriotyzm.

dh. Wiktoria Stęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *