Dzień Myśli Braterskiej 2019

Dzień Myśli Braterskiej 2019

22 lutego to szczególna data dla harcerzy i skautów z całego świata – to rocznica urodzin założyciela skautingu – gen. Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. 22 lutego ustanowiono również Dniem Myśli Braterskiej. W tym dniu harcerze spotykają się, aby świętować przyjaźń i braterstwo, które ich łączy z harcerzami i skautami na całym świecie. Organizowane są wtedy ogniska, gry terenowe, a czasami akcje zarobkowe.

Tegoroczne obchody Dnia Myśli Braterskiej w naszym hufcu przypadły na 15 lutego. Do Kruszyna przyjechały 22 drużyny i gromady z: Boniewa, Chocenia, Chodcza, Grabkowa, Kowala, Kruszyna oraz Lubienia Kujawskiego. Obecni byli także instruktorzy hufca oraz zaproszeni goście. Łącznie Dzień Myśli Braterskiej świętowało ponad 300 osób.

W programie nie zabrakło gry terenowej, w trakcie której drużyny poszukiwały kopert wokół szkoły. W kopertach znajdowały się zadania i pytania, dzięki czemu wszyscy uczestnicy przypomnieli sobie podstawowe informacje na temat Dnia Myśli Braterskiej. Po zakończonej grze harcerze i zaproszeni goście wspólnie zasiedli w kręgu wokół świeczkowiska. Dzięki śpiewanym piosenkom i przytoczonym gawędom wszyscy obecni poczuli ducha braterstwa i przyjaźni.

Dzień Myśli Braterskiej to niezwykły dzień i taki był również w tym roku. 22 lutego bardziej niż na co dzień doceniamy przyjaciół i to, jak wiele dobrego wnoszą oni w nasze życie. Obyśmy nigdy o tym nie zapominali.

pwd. Wiktoria Stęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *