Wędrownicy poczuli Ducha

Wędrownicy poczuli Ducha

W dniach 17-18 marca w Warząchewce odbył się biwak wędrowniczy ,,Czuj Duch!’’. Niewielka liczba uczestników stała się niespodziewaną okazją do lepszego poznania się i wspólnej zabawy.

Po apelu powitalnym rozpoczęła się kuźnica, której myślą przewodnią było prawo harcerskie i jego znaczenie w dzisiejszych czasach. Wspólnie przy świeczkowisku dyskutowaliśmy o naszych odczuciach względem kolejnych punktów prawa. Każdy mógł się wypowiedzieć prezentując swoje przemyślenia, co skłaniało pozostałych uczestników do refleksji oraz do sformułowania własnego zdania na dany temat.

Następnego dnia, z powodu okropnej pogody, bieg patrolowy został zorganizowany w szkole. Zadania były różne, od napisania poematu i ody do pulpeta, aż do tworzenia z trzynastu osób „czegoś”: tworu o na przykład pięciu nogach i ośmiu rękach. Potem nadszedł czas na obiad złożony z… makaronu i pulpetów. W czasie ciszy poobiedniej zagraliśmy w „Jungle Speed”. Gra polega na pozbyciu się kart, które są w 4 kolorach i kilkunastu różnych wzorach. Najciekawszym fragmentem gry jest walka o totem – jeśli dwie osoby złapią posążek równocześnie, potrafią z figurką w rękach uprawiać prawdziwe zapasy.

Biwak pozwolił lepiej się poznać wędrownikom z hufca poprzez wspólne wykonywanie zadań, próby gotowania i znakomitą zabawę. Czekamy na następną okazję do wspólnej integracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *