Relacja z Rajdu Nocnego Hufca Włocławek

Relacja z Rajdu Nocnego Hufca Włocławek

W dniach 12-14.04.2019 r. odbył się 30. Harcerski Rajd Nocny organizowany przez hufiec Włocławek, a wśród uczestników znalazła się drużyna z naszego hufca – 40. DW Wadera. 

Jak sama nazwa wskazuje, trasa miała miejsce głównie w godzinach nocnych. Była ona wymagająca, co bardzo cieszyło uczestników. Mimo to znalazło się na niej wiele przyjemnych aspektów, które dodatkowo uświetniły marsz.

Organizatorzy przewidzieli dużą ilość punktów, które były ograniczone czasowo. Należało więc z uwagą i rozsądkiem rozplanować cały przebieg marszu. W każdym miejscu przygotowane było zadanie, z którym musiał zmierzyć się patrol lub jego część. Wyzwania były naprawdę ciekawe, a z wieloma uczestnicy spotkali się pierwszy raz np. wspinaczka czy bieganie w jeziorze – takie były najbardziej satysfakcjonujące!

Czas na bieg wyznaczony został w godzinach 20:30 do 18:30 dnia następnego. Patrole same decydowały o wypoczynku, w jakich godzinach i czy w ogóle będzie. Warto wspomnieć, że organizatorzy nie ograniczyli harcerzy do samego chodzenia, ale wliczali również podróże MPK, dzięki czemu mogli zaoszczędzić sporo czasu. Miedzy zajęciami nie zabrakło chwili na wspólne śpiewogranie, na którym każdy patrol prezentował wybraną przez siebie piosenkę, która była później oceniana. Wszyscy świetnie się przy tym bawili, a zwycięska drużyna miała otrzymać statuetkę.

Ostatniej nocy niespodziewanie ogłoszona została gra dodatkowa, w której patrole wędrownicze mogły zebrać dodatkowe punkty. Był to świetny pomysł, ponieważ właśnie dzięki nim patrol 40. DW „Wadera” zwyciężył na trasie wędrowniczej!

Rajd Nocny był pełen nowych doświadczeń i przygód, które na długo pozostaną w pamięci uczestników. Pozwolił wyzwolić swoje wędrownicze „wcielenie”, a harcerze z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że mimo zmęczenia nie wolno się poddawać!

dh. Alicja Nakonowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *