Relacja z Harcerskiego startu

Relacja z Harcerskiego startu

30 września 2017 r. zaczęliśmy rok harcerski Świętem Pieczonego Ziemniaka. Do Chocenia przybyło około 200 harcerzy z całego hufca. Przy szkole pojawił się również krwiobus, w którym można było oddać krew od godziny 11 do 16 w ramach akcji “Kropla Braterstwa” zorganizowany przez nasz hufiec.

Zuchy, po kilku zabawach, musiały ułożyć własny okrzyk lub pląs na cześć Pieczonego Ziemniaka. Później rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Zuchy brały udział w takich konkurencjach jak: bieg z ziemniakiem pod pachami, przekładanie ziemniaków pod nogami i nad głową oraz rzucanie ziemniakiem jak najbliżej celu. W tym czasie harcerze i harcerze starsi mieli rozgrywki w piłkę nożną. Najedzeni grochówką, zuchy i harcerze, ruszyli na krótki bieg patrolowy po Choceniu. Realizowali tym samym propozycję programową “Zuch i harcerz bezpieczni na drodze” Najmłodsi rozpoznawali znaki drogowe, przypominali sobie numery alarmowe i uczyli się zasad bezpieczeństwa na drodze. Harcerze starsi robili w szkole plakaty o podobnej tematyce.

Wreszcie, po całym dniu oczekiwania, nadszedł czas na pieczone ziemniaki. Wszyscy zajadali się nimi aż tak, że zabrakło ziemniaków z pierwszej partii i trzeba było czekać na upieczenie kolejnych. Oprócz długiej kolejki do ziemniaka, można było stanąć w równie długiej kolejce do waty cukrowej oraz do domowych ciast.

Nasz harcerski start zakończył apel. Gromady zuchowe i drużyny harcerskie otrzymały nagrody za udział w biegu patrolowym, a harcerze starsi odebrali puchary za turniej piłkarski. Po wręczeniu upominków, wśród 39 osób, które oddały krew, dzięki wsparciu Aeroklubu Włocławskiego rozlosowano lot balonem i lot szybowcem.

Tegoroczne Święto Pieczonego Ziemniaka rozpoczęło rok harcerski w naszym hufcu. Na pewno wiele osób, które dopiero dołączyły, miały okazję po raz pierwszy spędzić czas w tak licznym gronie harcerzy. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z nimi na kolejnych zlotach.

Bardzo mocno dziękujemy Gminie Choceń i Boniewo na czele z Panem Wójtem Romanem Nowakowskim oraz Panem Wójtem Markiem Klimkiewiczem za wsparcie zakupu upominków dla uczestników wydarzenia, dziękujemy również za przygotowanie pysznej grochówki – Panu Romanowi Kalinowskiemu oraz waty cukrowej Panu Bartoszowi Rutkowskiemu.

Wiktoria Stęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *