Wycieczka harcerzy do Torunia

Wycieczka harcerzy do Torunia

22 lutego 2018 r. harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy z naszego hufca udali się na wycieczkę do Torunia.

Na początku druhny Wiktoria Bagińska i Justyna Paprocka oprowadziły nas po Starym Mieście. Zgodnie z legendą, każdy sprawdził swoją niewinność, próbując stanąć przy murze Krzywej Wieży. Obejrzeliśmy również pomniki flisaka oraz Mikołaja Kopernika. Później ruszyliśmy do Domu Legend Toruńskich. W ciągu 40-minutowego pokazu poznaliśmy m.in. legendę o wyprowadzeniu plagi żab z Torunia za pomocą muzyki skrzypiec flisaka, którego pomnik zobaczyliśmy już wcześniej. Dowiedzieliśmy się również o zwyczajach mieszczan – więzieniu czarownic i tym podobnych rzeczach. Kilka osób miało okazję ,,walczyć na Wiśle”, co polegało na zepchnięciu przeciwnika z ruchomego podestu długim wiosłem.

Gdy już obejrzeliśmy miasto i zakupiliśmy pamiątki, pojechaliśmy na Jump Arenę. Po szybkim szkoleniu z zasad panujących na Arenie i intensywnej rozgrzewce, zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Mnóstwo trampolin, kosze do wsadów i baseny z piankami – wszyscy byli zachwyceni, ale wyczerpani. Na szczęście obyło się bez żadnych kontuzji.

Dla każdego z nas był to niezwykły dzień. Zwiedzanie kilkusetletniego miasta, interaktywne poznawanie legend toruńskich i akrobacje na Jump Arenie sprawiły, że ta wycieczka pozostanie na długo w pamięci uczestników.

dh.Wiktoria Stęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *